Galactic Center 360-degree Visualization

Sigurno vas interesuje pogled na našu galaksiju iz njenog središta. Uostalom, to svakog interesuje. E sad, u središtu se nalazi supermasivna crna rupa, a kad u nju upadnete, nema više. Teorija nije sasvim rešila šta bi vam se desilo u tom scenariju (verovatno biste se sveli na elementarne čestice), ali svakako ne biste mogli da nam bilo šta iz nje dojavite, pošto iz crne rupe vaše informacije ne mogu da izađu. Ali, ako priđete na domak crne rupe, tu ste još bezbedni. Naša, galaktička crna rupa ima masu četiri miliona Sunca i zato se i zove supermasivna (mada u svemiru ima i mnogo masivnijih). Kako bi negde sa oboda te crne rupe izgledala galaksija?

p1

p3

p4

 



 

 

 

Komentari

  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 6 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 10 sati ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 1 dan ranije
  • Fizičar said More
    Postoji zasta relacija u kosmologiji... 4 dana ranije
  • New said More
    Ajnštajn je prevaziđen. Negde smo se... 4 dana ranije

Foto...