Kratak, a "težak" i dobar tekst. U konstelaciji odnosa oko Irana (sankcije SAD i EU zbog nuklearnog programa Irana, testiranje iranskih raketa, iranska pretnja blokade Ormutskog moreuza, "odgovor" američke Pete flote, "mogući ratni konflikt", veto Rusije i Kine u SB UN, itd.) "lansiranje trećeg satelita", u ovo vreme, deluje za neke više nego iritirajuće. To lansiranje je bilo, inače, planirano za oktobar 2010. Očekuje se lansiranje još dva aparata "Tolu" i "Fakel". Ako se pri tome podsetimo da je 2010. predsednik Irana Mahmud Ahmadinedžad postavio Kosmičkoj agenciji Irana zadatak da do kraja tekuće desetljetke pošalje u kosmos čoveka (ne ulazim u realnost toga) slika je "potpunija".
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 4 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 2 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije

Foto...