Ovo je jedan poznati problem i u svetu a kamoli u Srbiji, tj. u pitanju je prosečna obrazovanost modernog čoveka. Svi su "nešto čuli" ali niko od 50ak prolaznika da zna stvarno o čemu je reč. I da ste 500 ljudi pitali dobili bi iste rezultate. 150 godina posle Darvina ?! Strašno. Nauka i tehnika samo jure napred ali 'prosečan čovek', tj. stanovnik ove planete, to nikako ne može da stigne, shvati i sagleda na ispravan način. Prosečan čovek i danas ne zna na kojim principima funkcioniše i mobilni telefon i kompjuter i internet, koje je izumeo sam čovek u zadnjih 50ak do 100 godina a kako će da shvati proces u prirodi koji traje nekoliko milijardi godina i čiji rezultat smo mi sami ? Vaša anketa je upravo dokaz da treba malo više truda i kvalitetnijeg obrazovanja za shvatanje ovakvih stvari i da nije više dovoljno samo završiti osnovnu i srednju školu. Očigledno je da obrazovanje prosečnog čoveka nije više na zadovoljavajućem nivou. I to je činjenica a ne samo evolucija.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 20 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...