Zaista sam razočaran. Svaki dan sam obilazio kioske u nadi da će se pojaviti sledeći broj. Ne znam koliko je ljudi u Šidu kupovalo i čitalo Astronomiju, ali prodavci znaju da sam je kupovao i uvek mi ostavljali broj na stranu. Imam sve brojeve Astronomije, osim prvog. Slažem se sa ostalima da je gašenje ovog časopisa posledica celokupnog stanja u ovom društvu. Očigledno je da našu državu, a i društvo nije ništa bolje, ne interesuju ni kultura ni nauka niti bilo kakav vid prosvetiteljstva. Uostalom, nismo se ni mrdnuli od 90-tih. Voleo bih da pomognem bilo kako. Možda je trebalo drugačije organizovati distribuciju ovog časopisa, recimo preko udruženja građana, koji koliko toliko možu "iskamčiti" koji dinar za pretplatu. Ovo je samo nagađanje, ne znam da li je pokušano i na takav način. Verujem da je izdavač sve pokušao. Jako bih voleo da ponovo počne izlaziti.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 18 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...