The Kessler syndrome - will space debris trap us on planet Earth?

 

Keslerov sindrom predstavlja hipotetički scenario gde bi velika količina svemirskog otpada mogla da izazove katastrofalnu lančanu reakciju uništenja satelita, koja bi nisku Zemljinu orbitu učinila nenastanjivom za satelite i svemirske stanice sa ljudskom posadom u periodu od nekoliko vekova do nekoliko hiljada godina. U ovom videu ćemo otkriti koliko je stvarna opasnost od Kesslerovog sindroma i videćemo neke od predloženih načina za sprečavanje ovog scenarija.Glas je na našem jeziku.

Youtube kanal Gravitacioni manevar GM

SvemirskiOtpad 1

SvemirskiOtpad 2

SvemirskiOtpad 3

 

 

image.gif
 
 
 
 

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 3 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 17 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 19 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 20 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 21 sati ranije

Foto...