U Petnici se ove nedelje održava međunarodni program o liderstvu namenjen studentima osnovnih studija iz zemalja Jugoistočne Evrope. U saradnji sa Institutom sinergije znanosti i društva iz Hrvatske, a uz podršku ambasada SAD u Beogradu i Zagrebu, osmišljen je program koji će potencijalnim budućim liderima predstaviti postojeće lidere iz sveta biznisa, ekonomije, državne uprave, nauke i medija, i njihova iskustva.

Seminari-2013-foto-Peca-57

Ovim povodom uvodna predavanja na seminaru će u sredu 4. juna u 12 časova održati i ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi, predsednica Američke privredne komore u Srbiji Stejsi Kenedi i ministar prosvete u Vladi Republike Srbije dr Srđan Verbić.

Pored ovoga učesnicima će svoja iskustva i potrebne veštine za lidere predstaviti ljudi iz konsultantske kuće PricewaterhouseCooper, Banke Inteze, Britanskog saveta, Mikroelektronike, Nordeusa, Limunda, Majkrosofta, HTEC, Nedeljnika „Vreme“ i same Petnice. Program je koncipiran kao interaktivni skup predavanja i diskusija sa ljudima koji svojim ličnim primerom imaju šta da pokažu i da nauče učesnike.

„Istraživačka stanica Petnica sa svojim partnerima želi na ovaj način da predstavi novu grupu programa koji će pomoći mladim ljudima da uspešno rade na ličnom razvoju i usavršavanju.“ – kaže Nikola Božić, rukovodilac u Istraživačkoj stanici Petnica.


Komentari

  • Trovach said More
    Danas, kada se ogroman novac trosi na... 8 sati ranije
  • Siniša said More
    Pod uticajem gravitacije, tj. velike... 12 sati ranije
  • Baki said More
    Prof. dr. sc. Goran Senjanović, autor... 13 sati ranije
  • polux11 said More
    Izgleda da je teško biti fin. Svako... 1 dan ranije
  • Živko Todosić said More
    Živko Teodosić. Da su svi gasovi... 2 dana ranije

Foto...