Astronomska udruga Vidulini i Team Synergy Moon

pozivaju vas na

KONFERENCIJU ZA MEDIJE

koja će se održati u

 

petak 17. lipnja 2011.

s početkom u 12 sati

u kino dvorani Tehničkog muzeja Zagreb, Savska cesta 18

Tim Astronautika Astronomske udruge Vidulini uspješno je lansirala u subotu 11. lipnja s poligona Opservatorija Maksimir DHMZ-a stratosfersku sondu Histrion 4 (H-4) s instrumentima uz pomoć stratosferskoga balona. Dio je to kontinuiranog plana rada i izvođenja pokusa s opremom i dosad stečenim kojima su srednjoročni ciljevi da se u orbitu oko Zemlje pošalje prvi hrvatski satelit, a u sklopu tima Synergy Moon, koji se natječe za Google Lunar X Prize, do kraja 2012. godine na površinu Mjeseca pošalje robot koji se gradi u Vidulinima.

O svim pojedinostima pokusa u 45 minutnom obraćanju novinarima govorit će vođa tima Synergy Moon Miroslav Ambruš-Kiš, predsjednik AU Vidulini Marino Tumpić i drugi članovi tima koji su sudjelovali u tom znanstvennom pokusu. Osim cjelovitog pregleda operacije gradnje, lansiranja i spašavanja stratsferske sonde, članovi tima novinarima će ponuditi podatke fotografske i video snimke internetske televizijewww.astrovizija.hr sačinjene za vrijeme pokusa, te će odgovarati na pitanja o daljnim aktivnostima.

Hvala na odzivu!


Komentari

  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 9 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 13 sati ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 1 dan ranije
  • Fizičar said More
    Postoji zasta relacija u kosmologiji... 4 dana ranije
  • New said More
    Ajnštajn je prevaziđen. Negde smo se... 4 dana ranije

Foto...