Astronomsko udruženje Eureka, KruševacU Kruševcu je u subotu, 05. marta održana godišnja skupština astronomskog udruženja "Eureka". Skupštini je prisustvovalo oko 50-ak članova udruženja. Na ovoj svečanosti predstavljen je rad udruženja u 2010. godini, rezultati koji su postignuti, ali i plan rada za 2011. godinu. Nakon prikaza ostvarenih rezultata i plana aktivnosti za 2011. godinu uručene su zahvalnice zaslužnim pojedincima i organizacijama za podršku u radu udruženja i popularizaciji astronomije. Udruženje je planiralo da dodeli 23 zahvalnice, ali mnogi nisu mogli da prisustvuju svečanosti tako da su sledećim pojedincima i organizacijama uručene zahvalnice:

  1. prof dr Dragan Gajić, predsednik AD “Alfa” iz Niša
  2. Milan Milošević, AD “Alfa” iz Niša
  3. Miodrag Sekulić, sekretar AD “Alfa” iz Niša
  4. Radio televizija Kruševac
  5. Dopisništvo RTS-a iz Kruševca
  6. Gimnazija Kruševac
  7. OŠ “Heroj Mirko Tomić” iz Zalogovca
  8. OŠ “Heroj Mirko Tomić” iz Donjeg Krčina.

Ostalima koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju zahvalnice biće dodeljene naknadno.

Prof. dr Dragan Gajić je poklonio članovima AU "Eureka" svoju knjigu "Fizika Sunca" sa željom da udruženje i dalje nastavi sa uspešnim radom na polju popularizacije nauke i da se sve akcije koje se organizuju zabeleže kako ne bi bile zaboravljene. Ovu skupštinu medijski su porpratili novinari iz radio televizije Kruševac, koji kada su izjavili prilikom prijema zahvalnice da će i dalje nastaviti da prate aktivnosti članova astronomskog udruženja "Eureka".

Na kraju svečanosti organizovano je posmatranje pomoću teleskopa iz Novog Meksika koje članovi udruženja imaju na raspolaganju od 2009. godine, kao nagradu za učešće na konkursu MyTelesocpe.com. Takođe to je bila i jedinstvena prilika da se posetiocima približi novi concept bavljenja astronomijom iz fotelje koje članovi udruženja već godinu dana promovišu širom Srbije. Posmatranje je trajalo nekih pola sata i napravljeno je oko desetak fotografija, uglavnom M obejkata, al ii Saturna. Predavač na ovoj posmatračkoj sesiji bio je potpredsednik udruženja Zoran Tomić. Ovu skupštinu medijski su porpratili novinari iz radio televizije Kruševac, koji kada su izjavili prilikom prijema zahvalnice da će i dalje nastaviti da prate aktivnosti članova astronomskog udruženja "Eureka".

Fotografije sa skupštine, kao i više informacija o radu i planovima možete da pročitate na sajtu AU "Eureka".


Komentari

  • Duca said More
    Pročitaj šta je rekao Nil Tajson pre... 1 dan ranije
  • Rapaic Rajko said More
    Buducnost ce pokazati da li su brzoplete... 2 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    Osnovne čestice materije su nosioci ili... 2 dana ranije
  • miles3569@gmail.com said More
    Ako se držimo koncepta atoma... 2 dana ranije
  • Slavko said More
    Da li postoji neko izračunavanje, da bi... 3 dana ranije

Foto...