Medjunarodna godina astronomije će se obeležiti i na ovogodišnjoj manifestaciji "Čarolije zabave", od 11. do 27. decembra na Beogradskom sajmu. Prvih deset dana u Hali 3 Beogradskog sajma biće postavljen mobilni planetarijum, a nakon toga će se različitim programom i galerijom astrofotografija nastaviti sa popularizacijom astronomije.

Ovaj deo novogodišnjeg vašara organizovan je pod nazivom "Muzeji su ponovo u modi". Pored astronoma predstaviće se Vojni muzej, Etnografski muzej, Muzej nauke i tehnike, Pedagoški muzej, Prirodnjački muzej, Muzej vazduhoplovstva, Muzej Nikole Tesle i Jugoslovenska kinoteka.

Očekuje se da ovogodišnju manifestaciju poseti između osamdeset i sto hiljada posetilaca.

Author: Ana Zlatanović

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 22 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 2 dana ranije

Foto...