Posle milijardi godina monotonije, kosmos se budi

Teorijski fizičar DEJVID DOJČ iznosi umno-izazovnu meditaciju o "velikoj monotoniji" - ideji da se ništa novo nije pojavilo u kosmosu milijardama godina - i pokazuje kako sposobnost čovečanstva da stvara objašnjavajuće znanje može biti stvar koja preokreće ovaj trend. "Ljudi nisu igračke kosmičkih sila," on kaže. "Mi smo korisnici kosmičkih sila."

Sa prevodom!

kosmos1

kosmos2

kosmos3

kosmos4

 

  

   


Komentari

  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 3 sati ranije
  • Синиша said More
    I AI može, samo ćirilica ne može.... 6 sati ranije
  • Синиша said More
    Suštinski, nisu ništa objasnili.... 1 dan ranije
  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 1 dan ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 3 dana ranije

Foto...