Eh, da je stvarno bilo više Perzeida već bih se javio. Bio sam na jednome brdu gde je dosta tamno, bili su i drugi, posetila nas je TV SLO, a od kiše ništa. Bilo je svega par dobrih Perzeida, naši su imali i sreću, da jih uslikajo, a ništa naročito.

Jučer sam sa ženom otišao u Kransko goru, da tamo malo protegnemo noge s biciklima i pošto sam mu obečao, posetio sam Ljubinka kod kuće. Evo i jedne fotke njegove opservagtorije.

kuca za teleskop


U septembru imamo neko druženju na nekome brdu koje organizuje naša revija Spika, zapravo Matej Mihelčič, pa ako bude sudjelovalo i vreme, srest ću prijatelje i nešto napišem za AM.

Kuća za teleskop

Author: Boris Saksida

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 4 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 2 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije

Foto...