Pre bezmalo mesec dana pisali smo da Zlatko Orbanić iz Pule, našim čitaocima poznat po izvrsnim astrofotografijama, gradi svoju opservatoriju. Radovi na ovoj opservatoriji se odvijaju prema planu i evo šta sada javlja Zlatko:

"Paneli su montirani (napokon) sad sljedi silikoniranje i mali popravci s vanjske strane.
Zatim se kreče uređenje unutrašnjosti... poda, zidova i montiranje vodilice gdje če biti montiran motor za klizne kapije koji če pokretati pomični krov."

opservatorija jul

Sadašnji izgled nove opservatorije. 

 

Fotografije Zlatka Orbanića


Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 1 dan ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 2 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 3 dana ranije

Foto...