Prva TV reklama emitovana je 1. jula 1941. godine u 2 sata i 29 minuta po podne, naravno, u SAD. Trajala je čitavih 9 sekundi i koštala neverovatnih 9 dolara: pet dolara su bili troškovi TV stanice, a četiri je plaćeno za emitovanje.

U to vreme u SAD je postojalo svega nekih 4000 televizora i ovu reklamu je tog dana videlo možda tek nekoliko stotina gledalaca.

Iako je TV emitovanje u SAD-u počelo 1928, dozvola za emitovanje komercijalnih TV stanica je data tek 2. maja 1941, a na snagu je stupila stupila 1. jula 1941.

Ova reklama o kojoj pričamo je puštena pred bejzbol meč Bruklin Dodžersa i Filadelfija Filisa na njujorškoj stanici WNBT, koja je deo mreže NBC. Pogledajte je:


Evo i jedne novije reklame da je poredimo sa prethodnom.
Još snimaka TV Astronomije

 

 


Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 8 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...