James Cameron in Deep Challenge Expedition 2012. National Geographic

Džejms Kameron, ražiser Avatara, Titanika i drugih čuvenih filmova, već duže vremena se priprema za veliki poduhvat: da se spusti u rov Čelindžer u Tihom okeanu. To je najdublje mesto na planeti i do sada je čovek samo jednom načinio taj podvig. Bilo je to 1961. kada su se batiskafom Trst tamo spusliti Žak Pikar i Don Volš (pročitajte priču o tome)

Trst

Kamerun je do sada imao preko 70 zarona podmornicom. Dvanaest puta se spuštao zbog snimanja filma Titanik.

Ako sve protekne u redu Kameron će na dnu Pacifika provesti šest sati i za to vreme će obaviti više istraživanja te snimiti o čitavom događaju dokumenatrni film.

 



Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 2 dana ranije

Foto...