What Earth Would Look Like From Andromeda

Rastojanja u svemiru su ogromna, zapravo i veća nego što to možemo da zamislimo, jer su nama u svakodnevnom životu bliske neuporedivo manje razdaljine. I to je problem. Kada gledamo neki daleki objekat vidimo ga u prošlosti. Sem toga, da bismo išta u dubini svemira videli potreban nam je teleskop. Što je objekat dalji to nam je potreban veći i moćniji teleskop.

Kako nas vide Andromeđani, civilizacija iz Velike galaksije u sazvežđu Andromeda, ukoliko nas posmatraju i, naravno, ukoliko postoje? Šta bi oni videli na Zemlji i koliki teleskop bi im za to bio potreban?

(ako vam je potreban možete uključiti automatski prevod)

Andromedjani1

Andromedjani2

Andromedjani3

Andromedjani4

 

 

  

   


Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 20 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...