kamera AMProšlo je 50 godina od slavnog leta Apola 8. Tada su članovi posade Apola, Frank Borman, James Lovell I William Anders bili prvi ljudi koji su napustili rođenu planetu i otišli u posetu drugom svetu, Mesecu. A tamo su, tako su rekli, otkrili za njih najvažniju star u svemiru, našu Zemlju.

Koristeći se savremenom tehnologijom i podacima sa orbitera LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter) koji obleće oko Meseca, Nasini inženjeri su uspeli da nam dočaraju trenutak izlaženja Zemlja nad horizontom Meseca, baš onako kako su ga, pre 50 godina videli članovi posade Apola 8.

 

a1

a2

 a3

 

  

 




Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...