Evo, noćas mi preletjeli iznad zvjezdarnice Apollo. Vide se tragovi zvijezda, a preko njih "izbrazdani" tragovi StarLink satelita dok su letjeli preko noćnog neba. Dolje se vidi dio sunčanog sata Sagitta Borealis i strijela gnomona koja pokazuje gdje se nalazi sjeverni nebeski pol i zvijezda Sjevernjača.

Lijepi pozdrav!

Danijel Reponj

Zvjezdarnica - Nešto važno događa se u svemiru!
| www.zvjezdarnica.com  | www.zvjezdarnica.eu  |
-
Neki problemi nisu rješivi, sve dok se ne
pojavi netko tko to nezna, pa ih - riješi!
-
| Zvjezdarnica Apollo | www.zvijezde.eu 

20 324 15 0 F

Veći snimak

Još od Danijela:

  


Šta se to desilo noćas?


 


Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 22 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije