The Kessler syndrome - will space debris trap us on planet Earth?

 

Keslerov sindrom predstavlja hipotetički scenario gde bi velika količina svemirskog otpada mogla da izazove katastrofalnu lančanu reakciju uništenja satelita, koja bi nisku Zemljinu orbitu učinila nenastanjivom za satelite i svemirske stanice sa ljudskom posadom u periodu od nekoliko vekova do nekoliko hiljada godina. U ovom videu ćemo otkriti koliko je stvarna opasnost od Kesslerovog sindroma i videćemo neke od predloženih načina za sprečavanje ovog scenarija.Glas je na našem jeziku.

Youtube kanal Gravitacioni manevar GM

SvemirskiOtpad 1

SvemirskiOtpad 2

SvemirskiOtpad 3

 

 

image.gif
 
 
 
 

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 11 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 15 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije