TV Astronomija

ISS obasjana mesečinom, nad Kanadom!

Iss-255Predivan snimak sa Međunarodne svemirske stanice! Snimak dugujemo posadi Ekspedicije 30 koja je 4. februara ove godine snimala prelet preko severnog Pacifika,zatim preko Kanade do severnog Atlantika. Na snimku se vide veliki gradovi San Francisko i Sijetl. Na samoj Stanici u vreme snimanja bili su "ukotvljeni" ruski Sojuz i Progres.

Opširnije: ISS obasjana mesečinom, nad Kanadom!

Write comment (0 Comments)

Kako nismo videli Evropu

NSmostDuga

youtube_sm U subotu, 31. marta 2012. u večernjim satima, u više gradova Vojvodine postavljeni su teleskopi kroz koje su građani mogli da posmatraju Jupiterova satelit Evropu. Takva je bar bila namera Saveza astronomskih društava i astronomskih sekcija Vojvodine koji je i organizovao ovu akciju.

Evo u nekoliko kratkih video zapisa kako je akcija protekla u Novom Sadu, na Tvrđavi kod sata

Opširnije: Kako nismo videli Evropu

Write comment (0 Comments)

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 2 dana ranije

Foto...