Evo i kratkog teksta uz fotografije.

"Posle dužeg vremena konačno je proradila lokacija New Mexico grupe MyTelescope.com. Zato sam iskoristio priliku i snimio u periodu od 10:30 do 11:00 snimke Marsa, M51 i M65 koristeći teleskop ove grupe. M51 sam snimio sa ekspozicijom od 8 puta po 40 sekundi, M65 sa ekspozicijom 5 puta 30 sekudni i Mars sa ekspozicijom od 2 milisekunde. Fotografije sam naknadno obradio u Deep Sky Stacker-u. Novina za ovu grupu jeste što su ponudili da se fotografije napravljene njihovim teleskopima mogu snimiti i u FITS formatu, pored standarnih JPG, PNG i GIF."

                
M51
M 51
M65
M 65
Mars
Mars

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 14 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije