Zašto je tako teško poslati orbiter ka Uranu i Neptunu i kako to možemo postići?

Uran I Neptun su najudaljenije planete sunčevog sistema I do sada smo ih posetili samo jednom putem sonde Voyager 2 još tokom 80tih godina, ali zašto se u međuvremenu nismo vratili da ih ponovo istražimo? U ovom videu otkrićemo zašto je tako teško posetiti ove udaljene planete, I videćemo jedan od predloga za slanje misije orbitera ka Uranu I Neptunu.

Ostavite lajk i superhvala i prijavite se na kanal kako ne biste propustili sledeći video!

 

Glas je na našem jeziku.

Youtube kanal Gravitacioni manevar GM40

UranNeptun 1

UranNeptun 2

UranNeptun 3

 

 

 
  
 
 

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 19 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...