U Zagrebu u Tehničkom muzeju će u srijedu 8. travnja u 16h biti otvorenje izložbe astrofotografija članova Astronomskog društva Beskraj iz Zagreba. Na izložbi, koja će trajati do 20. travnja, biti će postavljeno 50tak fotografija galaksija, maglica, zvjezdanih skupova, planeta i drugih nebeskih ljepota. Izložbu će otvoriti zagrebačka dogradonačelnica Ljiljana Kuhta Jeličić i predsjednik AD Beskraj, Boris Štromar.

Ova izložba fotografija vrhunac je desetogodišnjeg djelovanja našeg društva. Aktivnosti AD Beskraj, osim astrofotografije, uključuju promatranja neba sa tamnih lokacija, javna promatranja pomrčina Sunca, Mjeseca te drugih zanimljivosti za građanstvo, praćenje aktivnosti meteora i promjenjivih zvijezda. Mnoge astrofotografije su bile objavljivane u tiskanim medijima - uključujući hrvatski National Geographic i Digital Foto Magazin, poznati američki astronomski časopis Sky & Telescope, hrvatski "Čovjek i Svemir" i Polaris, te srpsku Astronomiju.

 

Kliknite da se učita veći snimak
Author: Boris Štromar

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 20 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...