Eto, ko je siinoć prihvatio moj izazov da makar posmatra ISS imao je retku priliku da uslika i teretni brod Progres 33 kako pristaje uz Svemirsku stanicu!Inače, ovo je modifikovana verzija Sojuza za prevoz korisnog tereta.

ISS_May_12

ISS_May_12

Na mojim snimcima vidi se veoma sjajna Stanica a ispred nje svetla tačkica. Kako vidim na sajtu, jedino Janko Mravik je bio u zakazano vreme na pravom mestu.

Možda se još neko javi.

PS Dva su zaključka koja mi se nameću: predivno je znati da se može snimiti tako relativno mali predmet kao ruski teretni brod na daljini od preko 300 km

Drugo: pod hitno moram nabaviti/napraviti bolji teleskop kako bi snimio još više detalja, na primer, astronaute u šetnji svemirom, zašto da ne?

Author: Zlatko Paško

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 16 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 3 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 3 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije