Juče, 25.marta, Space Shuttle STS-119 otkačio se od Svemirske stanice i započeo manevre koji će ga odvesti na putanju nazad kući.

iss_mart_25

Na mom snimku prelaza od sinoć (gornja slika) u 19.04 po SEV još su bili spojeni, što se i nazire na obrisu letelica. U momentu snimanja bili su daleko tačno 800 km od moje terase, pa tako i snimak nije baš najbolji. Prethodni, od 19. marta (slika dole) nešto je bolji, jer su se nalazilo oko 200 km bliže. Snimano iza okulara teleskopa 140/1400 ,Canonom A470

iss_mart_19
Author: Zlatko Paško

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 1 dan ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 2 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 3 dana ranije