Mars: Snimao sam 23.01.2010 od 20.30 do 22.00. Sada je vrlo lep i velik.

Snimljeno teleskopom SWMak 180/2700 2x barlow, NEQ6Pro. Snimljeno 3000 framova sa DBK21au04 ccd kamerom.

Obradjeno v Lucamrecorder i nakon toga u Registaxu.

Prva fotka je snimljena u infracrvenoj svetlobi i tako nestane atmosfera na planeti a druga je snimljena sa uporabom UVIR block filtera.

MARS230120102030_filtered

MARSIR230120102045_filtered


Author: Marko Vidovič

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 7 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 22 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 1 dan ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 1 dan ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 1 dan ranije