Posto nikako da se splet okolnosti povoljno sklopi pa da odem u Frusku, te konacno malo radim i DS, pokusao sam da iskoristim lepu noc i snimim
Mesec. Prethodni pokusaj od 02.02. su osujetili oblaci, pa ovo od nocas i nije sasvim lose...

Pokusao sam i sa telekonverterom Sigma 2x, ali, sto zbog obicnog fotostativa koji nije dovoljno stabilan za 2000mm (ni svi snimci pri 1400 mm nisu ispali sjajno), sto zbog turbulencije toplog vazduha (snimano sa terase stana, prakticno kao kroz prozor), a delom i zbog neohladjenog
MTO/TC1.4/fotoaparat sistema.

 Kliknite na snimke  
 ps-e2-a_sm  ps-e2-b_sm

Ovo su dve obrade istog, najboljeg iz serije, snimka.

Pzdrv,
Ndljko
@
45.247° N
19.875° E

Author: Nedeljko Marković

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 9 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 13 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije