Posto nikako da se splet okolnosti povoljno sklopi pa da odem u Frusku, te
konacno malo radim i DS, pokusao sam da iskoristim lepu noc i snimim
Mesec. Prethodni pokusaj od 02.02. su osujetili oblaci, pa ovo od nocas i
nije sasvim lose...

Pokusao sam i sa telekonverterom Sigma 2x, ali, sto zbog obicnog
fotostativa koji nije dovoljno stabilan za 2000mm (ni svi snimci pri
1400mm nisu ispali sjajno), sto zbog turbulencije toplog vazduha (snimano
sa terase stana, prakticno kao kroz prozor), a delom i zbog neohladjenog
MTO/TC1.4/fotoaparat sistema.

Kliknite na snimke
ps-e2-a_sm ps-e2-b_sm

Ovo su dve obrade istog, najboljeg iz serije, snimka.

Pzdrv,
Ndljko
@
45.247° N
19.875° E

Author: Nedeljko Marković

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 14 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 3 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije