Postovani, apsolutno ste u pravu glede razumevanja odnosa nastanka kvazara kao i kasnijeg formiranja galaksija. Bas zato se naucnici i trude da na osnovu samih kvazara, kao svedoka evolucije svemira, spoznaju anatomiju nastanka galaksija kao i njihovih sadrzaja. Ja ipak prostor posmatram kao dinamican mada kada je u pitanju svemir, nisam ni sama sigurna koliko dobro razumem pojam sirenja istog.Da li sa nastankom sadrzaja, i sam svemir dobija na sirini?U pocetku je bilo NISTA...a onda je nastajalo NESTO...pa SVE. Fizicka pozadina toga mi nije najbliza ali svakako ostaje veoma zanimljiva postavka kao i cinjenica da merna jedinica svetlosnih godina i dalje predstavlja maksimum kosmoloske fizike i pojasnjavanja svega. Sada sam bas filozofirala :) veciti drustevnjak,nema sta?:))) Hvala na sjajnom postu!
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 16 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 3 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 3 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije